Účinné pilulky na prostatitidu u mužů

pilulky k léčbě prostatitidy

Problémy s prostatou jsou doprovázeny syndromem silné bolesti, dalšími známkami zánětlivého procesu, který způsobuje vážné nepohodlí. Správně vybrané pilulky na prostatitidu pomohou rychle se vyrovnat s nepohodlí, prodloužit fázi remise v chronické patologii.

Seznam drog

Prostatitida je zánět prostaty. Onemocnění je doprovázeno živým klinickým obrazem, ale většina mužů ignoruje nebezpečné příznaky, jděte k lékaři s již pokročilými formami onemocnění. Včasná diagnostika a správná léčba vám pomohou rychle se s tímto problémem vyrovnat, vyhnout se impotenci, neplodnosti a dalším nebezpečným následkům.

Při léčbě prostatitidy se používá integrovaný přístup; k odstranění křečí a obnovení normálního procesu močení se používají antibiotika, léky proti bolesti, léky. Aby se zabránilo relapsu, je třeba užívat přírodní léky, homeopatika, vitamíny a imunomodulátory.

Antibiotika

Pro bakteriální formu prostatitidy jsou předepsána antibakteriální léčiva ze skupiny fluorochinolonů, tetracyklinů a makrolidů. Mají schopnost proniknout do prostaty a akumulovat se v jejích tkáních.

Pokud je prostatitida způsobena stafylokoky a streptokoky, pomůže přírodní přípravek, který obsahuje extrakt z echinacey, třezalky, lékořice, zlatobyle. Lék má bakteriostatický účinek proti těmto patogenům, normalizuje fungování prostaty, snižuje riziko vzniku adenomu prostaty, zlepšuje potenciál a psycho-emocionální stav.

Důležité!Jakékoli alkoholické nápoje jsou během antibiotické terapie kontraindikovány. Je nutné snížit úroveň fyzické aktivity, nezapomeňte dodržovat pitný režim - denně spotřebujte minimálně 1, 5 litru čisté vody.

Protizánětlivé

Na pozadí prostatitidy vždy dochází k přetížení v pánevních orgánech, což se stává příčinou vývoje zánětlivých procesů. Přírodní léky pomohou vyrovnat se s nepohodlí.

Byl vyvinut nový lék, jehož tablety obsahují 100 mg extraktu z prostaty, mají protizánětlivé a prostatotropní účinky. Lék se účinně vyrovnává s otokem žlázy, obnovuje sekreční funkci a zlepšuje svalový tonus stěn močového měchýře. Je předepsán pro chronickou prostatitidu, aby se zabránilo exacerbacím. Režim léčby - 1 tableta ráno a večer po dobu 30 dnů, opakujte kurz každých 6-12 měsíců. Lék je dobře snášen pacienty různého věku, vedlejší reakce jsou vzácné, jedinou nevýhodou je vysoká cena.

Léky proti bolesti

Bolestivý syndrom různého stupně intenzity je jedním z hlavních příznaků prostatitidy, proto jsou analgetika a antispazmodika předepisovány během léčby jako první.

Důležité! S pokročilými formami onemocnění se v terapii používají silné otoky, syndrom silné bolesti, hormonální léky. Navzdory své vysoké účinnosti mají tyto léky mnoho kontraindikací a vedlejších účinků, takže je třeba je užívat pod neustálým dohledem lékaře.

Alfa blokátory

Alfa-blokátory jsou zahrnuty v léčebném režimu pro jakoukoli formu prostatitidy. Uvolňují hladké svaly močové trubice, eliminují křeče, což přispívá k lepšímu odtoku moči.

Důležité!Adrenergní blokátory a svalové relaxancia eliminují pouze nepříjemné projevy prostatitidy, a nikoli příčinu jejího vývoje.

Imunomodulátory

Léky s imunomodulačními účinky jsou předepsány ke stimulaci obranyschopnosti těla, zvýšení účinnosti léčby drogami.

Kromě imunomodulátorů pomohou komplexy vitamínů zlepšit fungování imunitního systému.

Homeopatický

Homeopatické, čínské léky jsou pro léčbu prostatitidy stále oblíbenější, přestože účinnost mnoha z těchto léků nebyla prokázána, lze je zakoupit pouze ve specializovaných lékárnách nebo objednat online.

Důležité!Jedním z prvních příznaků prostatitidy je problém s močením, noční nutkání vyprázdnit močový měchýř. Pokud zahájíte léčbu v rané fázi, můžete to udělat bez užívání silných léků, vyléčit nemoc rychle a bez následků.

Jak vybrat tu správnou

Volba léků závisí na formě, závažnosti, typu onemocnění, věku pacienta a přítomnosti dalších chronických onemocnění. Proto před zahájením léčby je nutné poradit se s urologem, absolvovat všechny potřebné testy.

Na co si dát pozor při výběru léků:

  • antibakteriální léky jsou neúčinné proti virům a houbám, pokud je prostatitida způsobena sexuálně přenosnými chorobami, lékař může předepsat několik léků;
  • nesteroidní protizánětlivé léky by se neměly pít s vředem, sklonem ke krvácení, závažnými patologiemi ledvin, jater;
  • vitamíny, homeopatie, přírodní léčiva - pomocné, ale ne základní léky k léčbě prostatitidy;
  • některé léky způsobují silný pokles krevního tlaku, proto byste jej měli měřit každý den ve stejnou dobu.

Hlavním pravidlem během terapie je přísné dodržování pokynů k užívání léků. Překročení doporučených dávek nevede k rychlejšímu zotavení, ale vyvolává zdání negativních reakcí.

Prostatitida je jednou z nejčastějších mužských chorob a je stále častěji diagnostikována u mužů středního věku. Důvody vývoje onemocnění jsou různé, ale v každém případě je nutná dlouhodobá léčba pomocí léků z různých skupin.