Léčba prostatitidy - účinné léky na prostatu

Prostatitida je zánětlivé onemocnění prostaty. Na vzniku onemocnění se podílí mnoho faktorů. Riziková skupina zahrnuje muže s fyzickou neaktivitou, s nadváhou, po 50 letech. Patologie se projevuje poruchami urogenitálního systému. Účinné léky na prostatitidu pomáhají zmírnit příznaky a ovlivnit jejich příčinu. Výběr léků provádí pouze ošetřující lékař.

léky na prostatitidu

S čím bojovat s prostatitidou

Léky, fyzioterapeutické postupy, externí prostředky, masáže, nekonvenční techniky, dieta, cvičební terapie - to vše jsou opatření k léčbě prostatitidy. Nejúčinnější léky nebudou tak účinné, jak výrobce tvrdí, pokud pacient nedodržuje jiná pravidla terapie. Léky na zánět prostaty jsou zaměřeny na odstranění zánětlivého procesu, odstranění stagnace a normalizaci krevního oběhu. Aby toho bylo dosaženo, lékař předepisuje léky různých skupin v závislosti na formě patologie a charakteristikách klinického průběhu.

Jaké příznaky trápí muže se zánětem prostaty:

  • nepohodlí a bolest při vyprazdňování močového měchýře;
  • časté nutkání močit;
  • bolestivost při stolici;
  • obecné příznaky intoxikace;
  • bolest v perineu, vyzařující do dolní části zad;
  • zvýšená tělesná teplota, zimnice.

V chronickém průběhu patologie se symptomatický komplex zhoršuje. Spojují se takové poruchy, jako je neustálá tahová bolest v dolní části zad, podrážděnost, nespavost, pocit pálení v močové trubici. Zanedbaná prostatitida často ovlivňuje sexuální funkce, což vede k bolestivé ejakulaci a nepohodlí při samotném pohlavním styku.

V počáteční fázi patologie léky na prostatu pomohou zmírnit příznaky a cvičení a dieta předepsané lékařem odstraní pravděpodobné příčiny. V tomto případě bude léčba co nejrychlejší a nejúčinnější. Pokud dlouhodobě ignorujete projevy patologie, můžete čelit vážným komplikacím až po nutnost chirurgického odstranění prostaty.

Základní léky pro léčbu

K léčbě zánětu prostaty se používají prostředky ze skupin nesteroidních protizánětlivých léků, alfa-blokátory, antibakteriální látky, imunomodulátory. Kromě toho může lékař doporučit vitamínové komplexy, doplňky stravy a léky ke zvýšení potence.

Spolu s doprovodnou bakteriální flórou jsou nutně předepsána antibiotika. To provádí pouze lékař po vyšetření. Častěji jsou předepisována antibakteriální činidla širokého spektra účinku. Samoléčení léky ze skupiny antibiotik je zakázáno, protože mají mnoho vedlejších reakcí, vyžadují správnou volbu dávkování a trvání léčby.

Antibiotika se podávají ve formě pilulek jednou denně. Průběh léčby obvykle trvá 3 dny, ale může být prodloužen ošetřujícím lékařem. Mají antibakteriální, antifungální a antiprotozoální účinky.

Penicilinová antibiotika často vyvolávají vývoj alergií. Pokud se objeví příznaky, měli byste okamžitě informovat svého lékaře. Specialista změní lék k léčbě a poskytne symptomatickou léčbu k odstranění následků.

pilulky na prostatitidu

Účinné bylinné přípravky

Komplexní medikamentózní léčba prostatitidy může zahrnovat bylinné přípravky. Jsou účinné pro zlepšení průtoku krve, mikrocirkulace, zmírnění zánětu a stimulaci regeneračních procesů. Toto není celý seznam jejich užitečných vlastností, proto pro většinu mužů s prostatitidou budou užitečné.

Droga indické výroby je indikována k prostatitidě za účelem obecného posílení imunitního systému. Je vhodný pro zlepšení funkce urogenitálního systému. K dispozici ve formě pilulek, užívané dvakrát před jídlem.

Účinnost léku se zvýší, pokud v průběhu léčby muž přejde na zdravou výživu a sníží množství spotřebovaných tuků, cukru, alkoholu, soli. Obsahuje ženšen, kalamus, santalové dřevo, hřebíček, zázvor a další rostliny. Droga je dobrá, protože ji lze kombinovat s jakýmikoli léky.

Existuje účinný indický lék, který má protizánětlivé a prostatotropní účinky. Nástroj zlepšuje mikrocirkulaci v poškozených tkáních, zlepšuje spermatogenezi. Jeho výhody také spočívají ve snížení přetížení a dysurie.

Složení produktu obsahuje takové rostliny, jako je kompasový salát, suvarnavanga, krásná jagirea, mužské orchideje, síťovaná leptadenia a další. Lék se vyrábí ve formě tablet, užívaných dvakrát denně v počátečním období onemocnění. Jak se zotavujete, dávka se snižuje. Je kontraindikován pouze v případě nesnášenlivosti jednotlivých složek kompozice.

Vitamíny a doplňky stravy

Během léčby prostatitidy je pro muže nesmírně důležité doplnit rovnováhu vitamínů a mikroelementů, které v těle chybí. Za tímto účelem může lékař doporučit užívání vitamínových komplexů a doplňků stravy. Systematický příjem těchto prostředků pomůže zvýšit odolnost těla a zlepšit celkovou pohodu.

Léky mají antioxidační, imunomodulační, tonizující a protizánětlivé účinky. Obsahují složky prospěšné pro prostatu, jako je vitamín E, zinek, glycin, dýňová semínka, měď a další. Tyto látky společně pomáhají zmírnit otoky, normalizovat a odstraňovat sekreci, udržovat hormonální rovnováhu. Složení fondů také obsahuje L-glutamin a L-alanin, což jsou antioxidanty.

Nesteroidní protizánětlivé léky

Vzhledem k tomu, že zánětlivý proces je v srdci prostatitidy, bude léčba doprovázena použitím protizánětlivých léků. Zmírňují bolest, odstraňují horečku, snižují otoky a některé navíc pomáhají ředit krev a eliminovat přetížení.

NSAID na zánět prostaty působí snížením prostaglandinů zapojených do vývoje zánětlivé reakce. Mají antipyretické, protizánětlivé a silné analgetické účinky. Vyznačují se nízkou cenou a relativně vysokou účinností, ale zároveň mají mnoho vedlejších reakcí a kontraindikací.

Adrenergní blokátory pro poruchy močení

Terapeutický účinek adrenergních blokátorů je následující:

  • odstranění akutních symptomů spojených s narušeným odtokem moči;
  • zlepšení průchodnosti močové trubice;
  • snížení frekvence relapsů u chronické prostatitidy;
  • snížení tlaku prostaty na močovou trubici.

Tyto léky jsou také potřebné k prevenci hnisavého zánětu. Stagnující procesy v prostatě a močovém měchýři mohou mít za následek infekci a hromadění hnisu. Když se uvolní napětí a spasticita močové trubice, přejde také stagnace.

Adrenergní blokátory se úspěšně používají v akutních a chronických formách patologie. Mají výrazný analgetický účinek, vylučují potíže s močením, uvolňují křeče a napětí močového měchýře, močové trubice a prostaty.

Imunomodulátory pro vnější použití

Pro zvýšení odolnosti těla se používají prostředky z imunomodulační skupiny. Jsou uvedeny ve formě tablet a rektálních čípků.

Čípky jsou předepisovány souběžně s antibiotickou terapií. Používají se 2krát denně, průběh léčby je v průměru 15 čípků. Jsou předepsány pro akutní a chronickou patologii a trvání terapie a dávkování určuje ošetřující lékař.

čípky pro prostatitidu

Během léčby prostatitidy jsou různé léky kombinovány s dalšími terapeutickými účinky. V tomto případě je důležité, aby jeden lék nevylučoval působení druhého. Vzhledem k tomu, že každý lék má kontraindikace, samoléčení se velmi nedoporučuje. Průchod terapie podle pokynů lékaře vám umožní zbavit se patologie v krátkém čase, aniž byste riskovali zdraví jiných orgánů a systémů.