Lze vyléčit prostatitidu?

bolest při prostatitidě u mužů

Prostatitida je velmi častý stav. A často muži kladou urologům otázku „Lze vyléčit prostatitidu? "

První příznaky prostatitidy berou muži jen zřídka vážně. Jsou mírní a příslušníci silnějšího pohlaví jim často raději nevěnují pozornost. Lehkomyslnost ve vztahu k vlastnímu zdraví může vést k mnoha nežádoucím důsledkům. Aby se tomu zabránilo, je důležité, aby muži pečlivě sledovali své vlastní zdraví a v dospělosti po 25 letech je nutné přijmout preventivní opatření, která pomohou zabránit rozvoji prostatitidy.

Je důležité si uvědomit první příznaky nemoci, slyšet vlastní tělo a při sebemenších změnách se okamžitě domluvit s lékařem. Tato nemoc sama nezmizí a zpoždění konzultace se specializovaným odborníkem může problém jen zhoršit. Při prostatitidě začíná muž pociťovat problémy při močení. Mnoho z nich má narušenou erektilní funkci a snížené libido. Pokud nevyužijete služeb zkušeného lékaře, pak téměř v polovině případů můžete získat jednu z forem neplodnosti.

Pokud prostata není schopna produkovat požadované množství sekrece, povede to ke zhoršení pohyblivosti spermií. Níže popsané příznaky se nevyskytují pouze u prostatitidy. Mohou doprovázet adenom nebo rakovinu. Proto je důležité podstoupit komplexní vyšetření, po kterém odborný lékař stanoví přesnou diagnózu a vypracuje individuální léčebný režim.

Jaké jsou první příznaky prostatitidy?

Formy prostatitidy mohou být různé, ale příznaky u mužů jsou stejné.

S nemocí tedy v těle dochází k následujícím hlavním změnám:

 • v důsledku stlačení močového kanálu je močení obtížné;
 • v procesu močení může být cítit pálení, bolest;
 • snížená účinnost;
 • zrychlená ejakulace;
 • erektilní dysfunkce;
 • oslabení orgasmu.

Všechny tyto příznaky způsobují u mužů úzkost a celkovou psychickou depresi. Je to kvůli obavám z problémů v oblasti urogenitálního systému. Je důležité, když se některý z příznaků objeví, i když je jeho mírná forma, okamžitě si domluvit schůzku s lékařem. Stres, který muž zažívá kvůli zdravotním problémům, je dalším faktorem, který tělo oslabuje. To velmi komplikuje léčbu, která se stává příčinou progresivního stavu deprese.

Mnoho mužů, kteří jsou s nemocí konfrontováni, se ocitá v jakémsi začarovaném kruhu, ze kterého se sami nedostanou. Spolu s tradiční terapií proto lékaři předepisují antidepresiva, která mohou pomoci léčebnému procesu na mentální úrovni a urychlit rekonvalescenci.

Co je prostatitida?

Toto onemocnění je zánět prostaty. Tento orgán se také nazývá prostata. Pro mužské reprodukční orgány je tato žláza menší částí. Nachází se kolem a nad krkem močového měchýře. Umístění kolem močové trubice je zodpovědné za mnoho nepříjemných příznaků onemocnění. Pokud dojde k zánětu, žláza se zvětší a začne stlačovat močové cesty. To způsobuje potíže, které mají muži při močení.

Hlavní příčiny prostatitidy jsou následující:

 • s velkou hmotností a sedavým životním stylem dochází k porušení krevního oběhu v pánevních orgánech, což může vést k zánětu prostaty;
 • pronikání infekce do orgánu vede k jeho zánětu; nejčastěji může prostatitida způsobit genitourinární infekce, méně často - chřipka, tonzilitida atd . ;
 • pronikání bakterií do prostaty v důsledku nechráněného pohlavního styku;
 • poranění tkání a orgánů malé pánve (tato nemoc je považována za profesionální pro řidiče, jejichž pracovní rozvrh je spojen se zvýšeným zatížením svalů perinea, jakož i vibracemi a třesem);
 • nízká fyzická aktivita a časté podchlazení může vést k zánětu prostaty;
 • selhání hormonální rovnováhy a chronická onemocnění genitourinárního systému;
 • nepravidelný sexuální život;
 • zpoždění močení;
 • přerušený pohlavní styk.

Pokud vedete sedavý způsob života, nervový, endokrinní a kardiovaskulární systém je velmi ovlivněn. Porušení oběhu tepen malé pánve způsobuje výskyt překrvení. Prostata začíná pociťovat hladovění kyslíkem, což v ní vytváří podmínky pro reprodukci patogenních mikroorganismů. Takové faktory se nemohou stát hlavní příčinou prostatitidy, ale vytvářejí příznivé podmínky pro penetraci infekce do prostaty.

Příčinou sekundární infekce prostaty je často zánět konečníku nebo močové trubice. Infekce stoupá a klesá. V prvním případě mikrobi stoupají do prostaty z vnějšího otvoru uretry. Ve druhém vstupují do prostaty spolu s proudem infikované moči.

Špatné návyky, sedavý způsob života, nezdravá strava - to vše má negativní dopad na stav imunitního systému. Pokud je obranyschopnost těla oslabená, stává se velmi zranitelnou vůči infekcím a bakteriím, což způsobuje zánět prostaty.

Je možné vyléčit prostatitidu sami?

Samoléčení je něco, co by v žádném případě nemělo být používáno, když se objeví příznaky prostatitidy. Bez moderního diagnostického vybavení a laboratorních testů nelze diagnostikovat. Pouze urolog bude schopen spolehlivě posoudit klinický obraz. Samoléčení nejenže nepřinese požadovaný výsledek, ale může také zhoršit situaci.

Je důležité si uvědomit, že výše popsané příznaky lze pozorovat také u adenomu, stejně jako u onkologie. Diagnostika je proto také nezbytná k vyloučení těchto nebezpečných chorob. Je důležité navštívit lékaře včas a podstoupit léčbu podle jeho doporučení. Pouze tento přístup vám umožní zbavit se problému a vyhnout se jeho nebezpečným zdravotním následkům.

Je důležité sledovat a pečovat o své vlastní zdraví. Lékaři jsou vždy připraveni pomoci, je důležité si jen domluvit schůzku a nechat si poradit. Moderní medicína má metody léčby zánětlivého procesu v prostatě. Čím dříve vyhledáte kvalifikovanou pomoc, tím rychleji se vaše uzdravení dostaví.

Prostatitida je léčena komplexním způsobem pomocí různých léků. Léčebný režim je zvolen individuálně, v závislosti na klinickém obrazu a věku. Proto se člověk neobejde bez kontaktu s lékařským centrem a o žádných lidových metodách, stejně jako o samoléčení, nemůže být řeč.

Druhy prostatitidy

Nejprve je třeba si uvědomit, že onemocnění se může vyskytovat ve dvou formách: akutní a chronické. V prvním případě je možná celková malátnost, zvýšení teploty. Pacienti začínají cítit výraznou bolest v perineu, stejně jako v oblasti třísel. Pocit lze zvýšit pohybem střev a močením.

Existuje podrážděnost a zvýšená excitabilita. Důvodem je časté nutkání používat toaletu a nedostatek adekvátní úlevy, protože močový měchýř není zcela vyprázdněn.

Chronická forma onemocnění probíhá bez výrazných symptomů. Mnoho pacientů nevěnuje pozornost stávajícímu drobnému nepohodlí, nespěchejte navštívit lékaře. Obě formy onemocnění se vyznačují zcela odlišnými přístupy k léčbě.

Mnoho mužů, kteří cítí, že se jim zhoršuje zdravotní stav, si to nechtějí přiznat a obrátit se na lékaře, když se problém stane vážným a výrazným. V chronickém stádiu onemocnění není bolest silná a poměrně rychle odezní. Únava se v každém případě objevuje na pozadí oslabení těla, ale mnozí to připisují nedostatku odpočinku. Je důležité každoročně absolvovat preventivní prohlídky, během kterých budou specialisté schopni identifikovat nebezpečnou nemoc v nejranějších fázích. To vám umožní okamžitě zahájit léčbu.

V chronické formě dochází ke změnám v sexuálním životě, jas emocí během sexu klesá a zkracuje se doba pohlavního styku. V moči se objevují bílé vločky, které lze vidět pouhým okem. Výtok z močové trubice je možný ráno.

Pokud je akutní stadium onemocnění pro moderní medicínu snadné porazit, pak může být léčba chronické formy výrazně zpožděna. Pokud je léčba zahájena včas, nemoc nepovede k vážným následkům v sexuálním životě.

Jak dlouho se prostatitida léčí?

Většinu mužů zajímá otázka, jak dlouho bude léčba trvat. Předpovědět to předem však nelze. Vše závisí na klinickém obrazu, včasnosti léčby a individuálních vlastnostech organismu. Pokud přísně dodržujete všechna doporučení ošetřujícího specialisty, můžete se s problémem vyrovnat a vrátit se do normálního života. V žádném případě není důležité samoléčit a okamžitě vyhledat kvalifikovanou pomoc. Příznaky akutní formy lze v krátké době zmírnit, odstranit bolest a nepohodlí.

Kde bolí prostatitida?

Jak již bylo zmíněno, s tímto zánětlivým procesem v mužském těle dochází k bolesti v perineu a tříslech. Pacienti mohou také pocítit pálení v močové trubici a dolní části zad. Když máte stolici a močí, tyto pocity lze výrazně zlepšit. V každém případě může diagnózu provést pouze specializovaný odborník. Jakékoli příznaky jsou jen důvodem k předpokládání jakékoli nemoci. Bez komplexní diagnostiky nepřevezme odpovědnost za diagnostiku a léčbu žádný odborník.

Kdo léčí zánět prostaty?

Léčbu této komplexní běžné nemoci provádějí urologové. Urologové mají moderní techniky, které umožňují přesně diagnostikovat nemoc a předepsat účinnou léčbu. V závislosti na příčinách zánětu prostaty. V souladu se změnami, ke kterým dochází v průběhu léčby, lze upravit původně předepsaný režim.

Jak definovat prostatitidu?

Je nemožné nezávisle určit prostatitidu. Pokud se vyskytnou výše uvedené příznaky, lze o této chorobě pouze předpokládat. Je důležité okamžitě navštívit lékaře. V souladu se stávajícími příznaky lékař předepíše řadu studií, jejichž výsledky mu pomohou vytvořit přesný obraz a dospět k jedinému správnému závěru o přítomnosti určité nemoci.

K přesné diagnostice v moderní medicíně se používají následující typy diagnostických studií:

 • palpace - fyzické vyšetření, které poskytuje příležitost určit velikost žlázy;
 • ultrazvukové vyšetření, které se provádí transrektálně přes konečník pomocí speciálního senzoru;
 • nátěr z močové trubice, který vám umožní prozkoumat sekreci žlázy, určit přítomnost bakterií;
 • obecná analýza moči;
 • výzkum ejakulátu;
 • stanovení hladiny speciálního proteinu produkovaného buňkami prostaty nazývaného PSA;
 • bakteriologické a cytologické vyšetření moči;
 • cystoskopie - diagnóza, která se používá výhradně ze zdravotních důvodů a používá se, pokud se očekává chirurgický zákrok;
 • urodynamické vyšetření atd.

Všechny typy diagnostiky se samozřejmě nepoužívají najednou. Urologové předepisují několik z uvedených v závislosti na klinickém obrazu. Ošetřující lékař musí v každém případě vytvořit co nejspolehlivěji obraz toho, co se děje. Pouze po shromáždění anamnézy a provedení vyšetření bude mít potřebné údaje k předepsání účinné léčby a pomůže pacientovi porazit nebezpečné onemocnění.

Výše uvedený seznam diagnostických metod lze nejen omezit, ale také zvýšit. Vše závisí na potřebách lékaře a podezření, které má v důsledku probíhající symptomatologie. Dnes existuje mnoho způsobů léčby zánětu prostaty. Všechny jsou vhodné pro určitý klinický obraz a při správné volbě jsou účinné.

Je důležité poradit se zkušeným urologem, který pracuje ve zdravotnickém centru schopném poskytnout celou řadu diagnostických vyšetření. Je to dáno nejen pohodlím pro pacienty, ale také rychlostí přenosu informací a soudržností práce týmu. Mezi léky, které se široce používají při léčbě zánětlivého procesu v prostatě, lze rozlišit léky proti bolesti, antibiotika, která jsou nezbytná pro bakteriální formu onemocnění. Používají se také léky, které mohou snížit edém prostaty, a mnoho dalších.

Pouze komplexní terapie navržená ošetřujícím lékařem vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku a vyhnout se řadě komplikací. Kontaktujte moderní zdravotní střediska, sledujte své zdraví se zvláštní péčí, nezapomeňte na důležitost preventivních prohlídek. To je jediný způsob, jak si udržet zdraví po mnoho let a předcházet rozvoji různých nemocí.