Možnosti lékové terapie při léčbě prostaty u mužů

Muž s prostatitidou u lékaře

U diagnóz adenomu a prostatitidy je indikována komplexní léčba. Mužský léčebný režim zahrnuje léčiva různého složení a formy uvolňování. Po kompletní prohlídce se doporučuje absolvovat léčebný kurz. Akutní a chronický zánět je léčen různými léky. Seznam opravných prostředků je vybrán s ohledem na zobrazené příznaky. Jakékoli léky na prostatitidu u mužů by se měly užívat podle pokynů urologa.

Příznaky a rizikové faktory zánětu prostaty

Zánětlivý proces v prostatu je často diagnostikován u mladých lidí a starších mužů.

Léčba se provádí po určení příčiny, která vyvolala nemoc. Nejčastěji je patologie způsobena bakteriální infekcí. Drogová terapie pomáhá dosáhnout remise tím, že zmírňuje akutní bolest. Lékaři doporučují užívat léky od okamžiku, kdy se objeví první příznaky nemoci, například:

 • zhoršené močení;
 • oslabený imunitní systém;
 • tahání, střílení bolesti v slabinách, pubis, perineum.

S ohledem na typ a etiologii může prostatitida vyvolat pálení během pohlavního styku, bolest při pohybu střev, uvolnění bílých sekretů a zvýšení tělesné teploty. Terapie se provádí po sestavení seznamu tablet prostatitidy. Jejich akce je zaměřena na potlačení projevených projevů. Pro každého pacienta je vybrán individuální seznam léků.

Samostatné podávání nebo nedostatečná terapie může vést k závažným komplikacím, včetně neplodnosti, impotence, zánětu v jiných systémech, dysfunkce genitourinárních orgánů, rakoviny.

Léky pro boj s prostatitidou

Léky na prostatitidu u mužů se předepisují s ohledem na věk, stadium a formu onemocnění. K léčbě prostaty v moderní medicíně se používají tablety, tobolky, injekce, čípky, masti, gely, oleje.

Pokud je nemoc detekována v raných stádiích, terapie se provádí doma. Aby se zbavili komplikací prostatitidy, je léčen v nemocnici.

Formy uvolňování léků, které tuto nemoc eliminují:

 1. Tablety a tobolky. Ve farmaceutických přípravcích se tyto formy liší strukturou. Tablety mají hustou konzistenci a tobolky mají želatinovou skořepinu s uvnitř léčiva. Uvažované produkty by se měly pít před jídlem, během jídla nebo po jídle.
 2. Injekční roztoky. Kapalná forma léčiva se podává intravenózně nebo intramuskulárně. Zlepšení stavu je rychle pozorováno, protože aktivní složky léčiva jsou dodávány do zánětu.
 3. Čípky. Účinná metoda eliminace nemoci. Plus rektální terapie spočívá ve současných antibakteriálních, protizánětlivých a analgetických účincích na tělo. Čípky jsou injikovány do konečníku. Předběžně se doporučuje, aby pacient ležel na boku. Terapeutický kurz trvá 10 dní.
 4. Instilace. Lék je podáván močovou trubicí s katétrem. Léčení se provádí pouze v nemocnici za pomoci zdravotnického personálu.
 5. Mikroklystry. Základem léků této formy jsou bylinné odvarky, které mají protizánětlivý účinek. Mikroklystry jsou zahrnuty do schématu komplexního boje proti zánětu. Používají se také k prevenci prostatitidy.

Drogové skupiny a jejich zástupci

S ohledem na projevené příznaky, zanedbávání zánětu a dalších faktorů urolog předepíše léčebný průběh. Pacientovi se doporučuje, aby se podrobil laboratorním testům, aby si vybral účinné prostředky nápravy. Na základě získaných výsledků se stanoví typ patogenu. Při zkoumání krve jsou detekovány specifické protilátky proti mikroorganismu. Délka léčby závisí na formě a zanedbávání nemoci. V případě individuální nesnášenlivosti některých složek se vyvine alergie, která vyžaduje naléhavou náhradu léku jeho analogem.

Seznam farmakologických skupin léčivých přípravků k odstranění prostatitidy:

 • antibiotika;
 • antivirový;
 • alfa blokátory;
 • NSAID;
 • hormonální;
 • přirozené.

Účinkem antibiotik je eliminace původce nemoci. Léky této skupiny jsou indikovány pro příjem, pokud se prostata zapálí v důsledku bakteriální infekce. Častěji jsou muži předepisováni léky následujících tříd:

 • peniciliny;
 • tetracykliny;
 • fluorochinolony.

Pro uvolnění tkáně hladkého svalstva žlázy, usnadnění odtoku moči, odstranění přetížení je pacientovi předepsán alfa-blokátor. Potlačují aktivitu neuronů, které vyvolávají nekontrolovanou kontrakci svalů vnitřních orgánů.

Doporučuje se léčit prostatitidu u mužů s NSAID pilulky. Zároveň tyto fondy mají antispasmodický účinek. Rychle zastaví příznaky zánětu, snižují svalový tonus orgánu a perineum.

Po zhoršení procesu je pacient léčen hormonálními látkami. Snižují otoky normalizací produkce moči. Můžete být léčeni na prostatitidu pomocí bylinných prostředků. Zvyšují imunitní obranu snížením zánětu, otoků, bolesti a nepohodlí.

Antibiotika, látky proti bolesti a alfa-blokátory

Pokud je patologie vyvolána bakteriemi, můžete vyléčit muže pomocí širokospektrálních antibiotik. Ničí několik typů patogenů a brání šíření zánětu do dalších orgánů.

Urologové doporučují používat čípky, protože rychle zmírňují bolest a vylučují další příznaky zánětlivého procesu v žláze. Systémová expozice je typická pro injekční roztoky. Na pozadí jejich použití se zvyšuje imunita, obnovuje se mužská síla.

Pokud špatně bolí spodní břicho, jsou indikovány zmírnění bolesti. Existují léky s různým stupněm účinku v závislosti na názvu účinné látky.

Pro zlepšení toku moči uvolněním svalů močové trubice a močového měchýře je člověku předepsán alfa-blokátory. Léky této skupiny se užívají dlouhodobě. Jejich účinek není zaměřen na boj proti prostatitidě, ale na eliminaci klinického obrazu zánětlivého procesu. Nemoc může být doprovázena stagnací krve v malé pánvi a nohách. Pro normalizaci práce oběhového systému je pacientovi předepisována venotonická léčiva.

Fytopreparace, nesteroidní a jiné léky

Léčivé byliny zvyšují slabou imunitu, brání stagnaci a rozvoji zánětu v lidském těle. Bylinné přípravky z dýňových semen, sabalu a palmového ovoce jsou často součástí komplexní léčby prostatitidy.

K eliminaci návaly, bolesti a otoků se používají steroidní a nesteroidní léčiva. Pokud jsou NSAID neúčinné, předepisují se pacientovi hormony. Protože steroidy potlačují imunitní funkci, nejsou na HIV předepsány.

NSAID jsou bezpečná léčiva s minimálním seznamem nežádoucích účinků.

Při užívání NSAID se doporučuje dodržovat rady lékařů. Pokud je prostatitida akutní, NSAID se vypijí až 7 dní. Terapie se provádí opatrně u pacientů trpících gastrointestinálními chorobami.

Na internetu si můžete koupit čínské léky na zánět. Jejich cena závisí na složení a výrobci. Pomáhají nejen předcházet prostatitidě, ale také zvyšují účinnost.

Mezi účinné čínské prostředky patří:

 1. Lék založený na varlatech a penisu býka, jelení parohy, citronovou trávu.
 2. Dobrý erektilní lék, který normalizuje funkčnost krevních cév. Je indikováno k přijetí, pokud je cítit ochablá prostata. Jeho účinek je pozorován po dobu 72 hodin.

Mezi účinné zahraniční léky patří léčivo vyrobené v Indonésii. Musí být přijata po přečtení pokynů a podle doporučení lékařů. Droga nejen předchází prostatitidě, ale také urolitiáze.

Existuje také indický lék určený k použití v chronickém průběhu zánětu. Toto je správný lék na komplikace po operaci prostaty.

Pro zlepšení kvality života člověka trpícího zánětem v žláze se ukazuje užívání drog na bázi bylin rostoucích v Himalájích.

Vlastnosti léku:

 • diuretikum;
 • sedativní;
 • tonikum;
 • anabolické.

Vitamínové komplexy a doplňky stravy

Pro posílení imunitního systému se doporučuje pít vitamíny. Pokud se užívá v rané fázi projevu nachlazení, lze zabránit rozvoji uretritidy, prostatitidy a dalších komplikací. Levným způsobem, jak bojovat se zánětem, je užívat doplňky stravy, které mají málo vedlejších účinků a kontraindikací.

BAA na základě pubertální unárie, podobně jako dráp kočičí tlapy, se doporučuje použít v následujících případech:

 • s častými výlety na záchod;
 • když bolí prostata.

Jedinečný původ umožňuje rostlině použít k úlevě od otoku a zánětu. Lidový lék rychle normalizuje libido.

Přídavek se zinkem zvyšuje imunitu neutralizací původce prostatitidy. Často je součástí léčby zánětlivého procesu.

Urologové označují homeopatii za moderní metody eliminace nemoci. Terapie spočívá v použití malých dávek těchto léků, které ve velkých dávkách vyvolávají příznaky nemoci u zdravého člověka.

Homeopatie není předepisována současně s masáží žlázy a jinými metodami fyzioterapie.

Domácí léky

Doma můžete připravit odvar pro prostatitidu, infuze, masti a gely. Tyto produkty se neprodávají v obchodech a lékárnách. K jejich přípravě se používají léčivé rostliny, včetně třezalky tečkované, třezalky, provázku, vlaštovičníku, zázvoru, pylu. Mezi přírodní léčivé přípravky patří dýňová semínka, med, čekanka, mýdlo na prádlo, chmelové hlávky.

Účinné lidové léky na prostatitidu:

 1. Černé bezinky. Šťáva se z ní připravuje, což se doporučuje pít ráno po dobu 1 polévkové lžíce. l. Ošetření trvá 10 dní. Nežádoucím účinkem je zvýšení tělesné teploty, které je spojeno s uzdravením pacienta.
 2. Prášek ze semen dýně. Suroviny jsou předem rozemleté ​​v mixéru. Výsledná mouka se bere několikrát denně. Lékař musí předložit léčebný režim každému pacientovi individuálně. Pokud je výsledek léčby špatný, musíte o tom informovat urologa.
 3. Tinktura na bázi propolisu. Produkt se odebírá v dávce 100 g vody na 40 kapek léčiva.
 4. Včelí pyl. Pro snížení napětí v perineu, zlepšení krevního oběhu v žláze, normalizace obecné sexuální aktivity, se doporučuje jíst 2 lžičky. produkt třikrát denně. Aby se předešlo opakování, pyl se používá neustále.
 5. Lísková tinktura. V 1. st. l. listy potřebujete sklenici vroucí vody. Po 30 minutách se směs filtruje a vezme ¼ sklenice 4krát denně. Terapie trvá až 1 týden. Vzhledem k vysokému stupni tvrdosti je doporučeno vařit lískovou kůru déle, než je stanoveno. Lék se připravuje pouze z čerstvých surovin.
 6. Tinktura z petrželky. Listy, semena a zelené kořeny se používají jako suroviny. V 1. st. l. rostliny budou potřebovat 100 g vroucí vody. Po 24 hodinách se nápoj zfiltruje a opije.

V kombinaci s lidovými léčivy můžete používat obklady s protizánětlivými a analgetickými léky. Lokální anestetikum léčí septické rány tím, že zmírňuje bolesti zad a kloubů. Používá se také mast s oteplovacím účinkem, jejímž výrobcem je Vietnam.

V moderní urologii se používají speciální prostředky k boji proti prostatitidě:

 1. Funguje jako vibrační masér;
 2. Funguje díky variabilnímu vakuu;
 3. Působí na žlázu s teplem, magnetickým polem a vibracemi.

Doporučuje se užívat léky na zánět po komplexní diagnóze a podle předpisu lékaře. Seznam léků je vybrán s ohledem na klinické projevy a stav člověka. Většina pacientů nevěří v účinnost doplňků stravy. Při zdlouhavém a chronickém procesu jsou doplňky neúčinné.

Pokud prostatitida pokračuje s komplikacemi, je indikována komplexní terapie. Zahrnuje lid a léky, fyzioterapeutické techniky. Je-li detekován rakovinný nefunkční nádor, je prognóza negativní.